Kako bi se pojedinci adekvatno ponašali prilikom traženja njege i pridržavali savjeta o javnom zdravlju, ključno je sačuvati njihovo povjerenje u kapacitete javnog zdravstvenog sistema da može kontrolisati rizik od infekcije u različitim okruženjima.
Stoga je komunikacija o riziku i uključivanje zajednice (RCCE) od velikog značaja za djelovanje u vanrednim zdravstvenim situacijama. Takođe, ona ima veoma važnu ulogu u razbijanju lanca prenosa, a time i u ublažavanju posljedica pandemije COVID-19.
Ovaj projekat ima za cilj da obezbijedi da se svi stanovnici Crne Gore pridržavaju preventivnih mjera koje je uvela Vlada radi sprečavanja širenja bolesti COVID-19, kao i da osigura kontinuitet usluga imunizacije tokom pandemije koronavirusa, te očuva povjerenje u imunizaciju.
Očekuje se da će projekat rezultirati unapređenjem kapaciteta javnozdravstvenog sistema za sprovođenje efikasne i koordinisane strategije krizne komunikacije i uključivanje zajednice kako bi se efikasno odgovorilo na COVID-19 i ublažio uticaj ove bolesti na porodice, djecu i omladinu, kao i na ranjive grupe. Drugim riječima, imunizacija je ključna komponenta primarne zdravstvene zaštite, pa se očekuje da će pružanje jasnih, tačnih i na dokazima zasnovanih poruka o imunizaciji dovesti do jačanja povjerenja javnosti u imunizaciju.
Osim toga, očekuje se da će ovaj projekat dovesti do unapređenja tehničkih kapaciteta javnozdravstvenog sistema i poboljšanog sistema upravljanja vakcinama, kako bi se osigurao kontinuitet pružanja usluga imunizacije i povećao obuhvat imunizacijom u zemlji.
Projekat se završava u januaru 2023. godine.